Landelijk Grondwater Register
Het gebruik van LGR impliceert automatisch dat je toestemming geeft om de gegevens aan de BRO door te leveren. Alleen als een bronhouder geen toestemming geeft om de gegevens van LGR door te leveren naar de BRO, moet dit per mail gemeld worden aan BIJ12/GBO/LGR: lgr@gbo-provincies.nl.
Je moet dan zelf de gegevens aanleveren via het Bronhouderportaal. Volg hiervoor de instructie voor het aanleveren van gegevens voor Grondwatergebruiksysteem en de instructie voor het Grondwaterproductiedossier.
Wil je het LGR, BIJ12 of het GBO alsnog toestemming geven om de gegevens toch wel door te laten leveren aan de Basisregistratie Ondergrond? Neem dan contact op met het LGR. Mail naar lgr@gbo-provincies.nl of bel 085 - 486 22 22.
Nee, de huidige formulieren zijn op dat punt niet volledig. Er wordt gezocht naar een praktische oplossing ter overbrugging van de periode tot de DSO-formulieren gereed zijn.
Op dit moment is het niet mogelijk om een zaaksysteem te koppelen aan het LGR. De eerste stap in het verbeteren en optimaliseren van de gegevensverwerking naar het LGR, is het realiseren van een (bulk-)uploadfaciliteit. Waarbij vanuit een zaaksysteem benodigde uploadbestanden worden gecreëerd. Vanwege de diversiteit in zaaksystemen is het niet mogelijk om voor elk zaaksysteem een koppelvlak te bouwen.
Net als bij het koppelen van een zaaksysteem aan het LGR, is voor de aanlevering van bestanden met (bulk)gegevens een koppelvlak nodig. Dit koppelvlak moet nog worden ontwikkeld. Zodra dat er is, zal het LGR daar meer informatie over geven. Het streven van het LGR is om dat begin 2023 gereed te hebben.
Als vergunninghouder, waarvan de gebruiksgegevens, niet correct in het LGR staan kun je contact opnemen met het bevoegde gezag om de gegevens te laten aanpassen.
Als bevoegd gezag ofwel bronhouder kun je zelf de gegevens in het LGR corrigeren. De verwerking van die aanpassing naar de BRO vindt dan automatisch plaats.
Ben je geen van beide, dan is het mogelijk om een terugmelding te doen bij de BRO als je denkt dat de gegevens onjuist zijn. Er wordt dan contact opgenomen met de bronhouder.